Про особисті границі

  

 

 

 

 

 

 

 

 

16 березня у нас семінар-практикум про особисті границі та образи. Давайте, теоретичну сторону спробуємо пройти сьогодні, а вже Багато Практики, як завжди, я дам вам у суботу.

Отже, кожна людина, буду чи Особистістю, очікує від інших поваги до своєї гідності. Особисті границі — це емоційний та фізичний простір людини, який захищає її приватність та визначає межі її особистої відповідальності. Простими словами — це перелік чітких та зрозумілих вимог, які забезпечують наш фізичний та емоційний комфорт.
Будучи на курсі у О.Тараріної я спробувала провести техніку визначення особистих границь у своїй сім’ї. Перше фото — це границі нашого найменшого. Є над чим задуматись. Високі забори, військова техніка. Мамі можна в гості, але більш нікого пускати не хотів. Але потім вирішив, що самому таки скучно…і пустив звіряток. Хлопець не любить, щоб ним керували… нам дорослим, так , хочеться, щоб він робив те, що ми вимагаємо. Тому він так і обороняється. Після даної техніки у нас дома з’явилось правило: спочатку спитайся, що хоче сусід, а потім кажи, куди йому йти…сміюсь….
А як у вас з особистими границями ваших дітей??? Чи знаєте ви їх?
Продовжимо про особисті границі. Це дякуючи їм ми знаємо де Я, а де не Я. Догадайтесь, які границі у тих, хто не може сказати : «Ні» ? А у тих, хто пре, як танк?
Люди з розмитими границями живуть з відповідальністю за інших, за почуття інших, а наодинці з собою відчувають свою неповноцінність. Вони не добиваються поставлених цілей, тому, що всю енергію тратять на те, щоб отримати схвалення з боку батьків, друзів, колег. Дуже часто вони відчувають, що живуть не своє життя…
Навпаки, люди з жорсткими психологічними границями важко підпускають до себе людей. Вони легко порушують границі інших, тому що не відчувають своїх.
І ті і інші границі створюються з-за страху залишитись одному, з-за гніву або ж почуття провини. І в одному і в іншому випадку у нас виникає почуття Образи. Порушення особистих границь веде до конфліктів.
Фото границь моєї старшої дочки. Вона підросток і в активному пошуці Себе. Так вийшло, що ми всі «тусуємо» в її кімнаті, а їй не хватає особистого простору. Після даної техніки у нас прописалось ще одне правило: перш ніж взяти, спитай. Ми звикли питатись у чужих людей, а от у своїх близьких — ні.
А чи ви питаєтесь у своїх дітей дозволу, коли насильно складаєте іграшки? Для них порядок-це зовсім інше поняття….сміюсь. Поговоріть сьогодні з ними і ви побачите правила, які вони встановили для себе.
Здатність чітко бачити свої границі  тісно пов’язана з нашим почуттям власної гідності, тобто самооцінкою, яка не залежить від думки і оцінок людей, які нас оточують. Тому вибудовувати і захищати особисті границі — це навичка, яку можна напрацювати в декілька кроків.
1.       Визначте обмеження. Визначте для себе дуже чітко ваші границі  інтелектуальної, емоційної, фізичної та духовної сфер з різними категоріями людей: незнайомцями, колегами, друзями, родичами і партнерами по шлюбу. Згадайте минулий досвід: що викликало у вас незручність, гнів, образу. Швидше за все ви так почувалися, бо ваші особисті границі були порушені. Пропишіть правила для кожної з цих категорій.
2.       Будьте твердими.  Визначити особисті границі — це чудово, але важливо вміти їх захистити. Єдиний спосіб зробити це — говорити твердо і прямо про ваші почуття. Якщо ви не звикли бути прямий і твердим, то необхідність такої реакції може вас злякати. Почніть відстоювати себе в дрібницях.
3.       3.Практикуйтесь. Коли ви починаєте вести себе твердо, ви можете турбуватися про те, чи не виглядаєте ви грубим або злим. Пам’ятайте, що захищати особисті границі — значить цінувати себе.
4.       Якщо нічого не допомагає — ігноруйте і переставайте спілкуватись з такими людьми.
Далі на  фото границі мого чоловіка…Як бачите, вони у нього гнучкі, він сам вибрав шнурок.
А ви знаєте границі своєї половинки?  Будь-які проблеми в стосунках є результатом порушення особистих границь. Найлегше ці границі  встановити на початку відносин. Якщо не встигли це зробити до цього часу, спробуйте сісти у двох та прописати їх зараз… Але не забувайте про виведене мною правило «Гарячої чашки» і у вас все вийде.
Як правильно встановити особисті кордони?
Коли хтось порушує наш особистий фізичний простір, ми відхиляємось вбік.  Коли задівають наші емоції — ми, зазвичай, плачемо або злимось. Як же навчитись досягати поваги до самих себе? Найперше — піднімаємо свою самооцінку. Далі, вчимось говорити тверде Ні.
Ось ще декілька порад з цього приводу:
1. Беріть відповідальність за власну поведінку та її наслідки на себе.
2. Беріть відповідальність за власні почуття, поводьтесь як доросла особа, не несіть відповідальності за почуття співрозмовників.
3. Усвідомте, що не маємо права змінювати інших за власним бажанням.
4. Поважайте особисті границі інших і таким чином зможете розраховувати на повагу до вас.
5. Вільно кажіть «Так!» або «Ні!».
6. Будьте готові стерпіти тимчасовий біль та образи інших через відстоювання особистих границь, бо це передбачає поведінку впевненної особистості.
7. Будьте послідовними у відстоюванні особистих границь, за необхідності відразу реагуйте на спроби їх порушення. Дотримання границь знижує ймовірність вибуху почуттів гніву, обурення, образи.
9. Будьте собою. Живіть у теперішньому часі. Чітко висловлюйте свої думки, потреби, побажання, очікування.
10. Поважайте себе!
Наступне фото моїх границь. Може хто хоче його проаналізувати???
Збалансовані межі особистого фізичного та емоційного простору сприяють щирому, відкритому спілкуванню, коли кожен зберігає особисту ідентичність та автономію. Бо комфортно спілкуватись зі зрілими особистостями, які визнають право кожного на свій особистий простір. Відстоюючи свої границі ми також захищаємо себе від небажаної поведінки інших, забезпечуємо умови для подальшого особистісного розвитку, практикуємо навички здорового спілкування. Запрошую вас на семінар-тренінг 16 березня на 13.00. «Особисті границі та наші образи». Обіцяю, буде цікаво. Чекаю на вас.
Останнє фото особистих границь у нашій сім’ї. Доця швидко поклала долоню у центрі. Їй дісталось найбільше з народженням меншого. Ми думали, що вона доросла і все розуміє. В житті, дуже часто ми помиляємось, головне, виправити помилки. Вона ж своїми  границями «залізла» на чоловікові. Фото показує, що ми звичайна сім’я, в якої є проблеми, але головне ми вчимося їх виправляти. Не кажіть, що у вас все добре. Навчіться аналізувати і просіть вибачення, якщо ви порушили особисті границі іншої людини. Так роблять зрілі особистості. Всім взаєморозуміння.
#ксенякарачун #персональнафея

Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс меропреятий

13 жовтня, 13:00 – Семінар «Стань Чарівницею в житті!»

Я в соц. сетях

Система Orphus